Yüz germe ameliyatı nedir? Kimlere uygulanır?

Yaşlanma, zamanın etkisi ile ortaya çıkan doğal ve biyolojik bir süreçtir. Yaşlanma diğer dokuları etkilediği gibi cilt dokusunu da etkilemektedir. 30’lu yaşlardan sonra derideki hyaluronik asit miktarı ve kolajen üretimi giderek azalmaktadır. Bu nedenle cildimiz elastikiyetini kaybeder, sarkmaya ve kırışmaya başlar. Yeni geliştirilen yöntemlerle yaşlanma belirtileri azaltılmaya çalışılmakta ve insanların daha konforlu, daha sağlıklı ve kozmetik olarak da daha tatmin edici bir hayat sürmesi amaçlanmaktadır. Yüz germe operasyonu da yüzdeki kırışıklıkları ve sarkmaları minimize etmekte en etkili yöntemlerden biridir.
Tanım olarak yüz germe estetiği, zamana ve strese bağlı olarak yüzde ve çenede görülen yaşlanma belirtilerini iyileştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Kaş kaldırma ve göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilmekte ve daha tatmin edici sonuçlar sağlamaktadır. Bu operasyon genellikle 40-75 yaş aralığında tercih edilmektedir.
Kişiler, operasyon sonrasında daha genç bir görünüme kavuşmakta ve çoğu zaman bu genç görünümleri ile daha dinamik bir hayat için motive olmaktadırlar.
Yüz germe operasyonu, genel anestezi altında yapılan ve yaklaşık 2-4 saat süren bir operasyondur. Operasyon sonrası yüzde ve boyunda gerginlik hissi, uyuşukluk, karıncalanma gibi olası geçici yan etkileri görülebilmektedir. Yara yeri 2 hafta içerisinde tamamen iyileşir. Hasta 2 hafta efor gerektiren hareketlerden kaçınmalı ve güneşe maruz kalmamalıdır. 2 hafta sonunda günlük yaşantısına dönebilir. Yüz germe estetiği operasyonlarında kesiler doğal geçiş bölgeleri ve saçlı deri içinde kalacak şekilde planlanır. Bu yüzden izler karşıdan bakıldığında belli olmaz ve estetik görüntüyü kesinlikle bozmaz. Yeni teknolojik yöntemlerle beraber operasyon sonrası görülen morluk ve şişlikler de daha az olmaktadır.
Ehli ellerde yapılan yüz germe operasyonun sağladığı genç görünüm 5-10 yıl süreyle devam edebilmektedir. Alkol ve sigaradan uzak yaşam, spor ve doğal beslenme ile de bu süre uzayabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button