Piezo Cerrahisi İle Kırmadan Burun Estetiği

Piezo burun estetiği ve klasik burun estetiği arasındaki fark ameliyatta kemik şekillendirmede kullanılan materyallerdir.
Klasik burun estetiğinde kemik şekillendirmede kullandığımız materyaller törpü ve çizel dediğimiz keskin metallerdir. Çekiç yardımıyla kemikler kırılır ve şekillendirilir.
Piezo burun estetiğinde ise bu materyaller kullanılmaz ve Piezo cihazı ile bu işler yapılır. Ameliyat esnasında kullandığımız bu cihaz ultrasonik ses dalgaları ile kemiklerin tıpkı bir kağıt gibi kesilebilmesini sağlar. Sadece kemiğe spesifik bu ses dalgaları sayesinde yumuşak doku ve deriye zarar vermez. Bu özellikleri sayesinde:
Kemikler istenmeyen şekilde parçalanmaz. Daha düz yüzeyli ve kemik çıkıntısı ele gelmeyen burunlar elde edilebilir. Kontrollü bir kemik şekillendirme yapıldığı için komplikasyon oranı azalır ve 2. bir ameliyat (revizyon burun estetiği) olma olasılığı azalır.
Yumuşak doku zarar vermez. Bu durumda ameliyat sonrası kanama, ödem ve morluk klasik burun estetiğine göre çok daha az olur ve burun çok daha çabuk toparlar. Ameliyat sonrası sosyal hayata dönüş daha kısa zamanda olur.
Piezo cihazı ile burun estetiği günümüzde bu özelliklerinden dolayı plastik ve estetik cerrahlar tarafından tercih edilmektedir ve kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button