Liposuction ile yaza hazırlanın!

Güneşin etkisiyle kıştan kurtuluş olarak, kıyafetlerimizi yavaş yavaş çıkarmaya başlarız. Kış aylarında tüm vücudumuzu giysilerimiz ile kapatabiliriz ama yaz yaklaştıkça bu durum zorlaşır. Kış aylarında yemekten kaçınmayan bizler yaza hazırlık için diyete ve spora başlarız.
Spor ve diyete rağmen vücudumuzun bazı bölgelerinde yağlar gitmeyebilir ya da çok zor gider. Bu bölgelerdeki fazla yağdan kurtulmak için plastik ve estetik cerrahların kapısı çalınır.
Sizi bize getiren esas sebep spor ve diyete rağmen gitmeyen yağlar olmalı yoksa kilo vermek için liposuction doğru bir tercih değildir.
Liposuction yağ alma işleminin genel bir adıdır. Birçok cerrahi teknik ve kullanılan materyal mevcuttur. Kendi tercihim vaser cihazı ile yağları erittikten sonra power asisted liposuction ile eritilen yağların alınması işlemidir.
Ameliyatlarım esnasında iki cihaz kullanıyorum. Bunlardan biri Vaser cihazı diğeri ise power asisted liposuction.
Vaser cihazı: ultrasonik ses dalgaları ile sadece yağların eritilmesini amaçlayan mucize bir cihaz. Böylece yağların dalgasız olarak yani homojen bir şekilde alınması için ilk adımı atmış oluyoruz.
Power asisted liposuctıon: İkinci cihazım. Titreşimli kanüller ile eritilmiş yağın daha kısa sürede vücuttan emilmesini sağlayan bir cihazdır. Böylelikle, bu iki cihazın kombinasyonu ile maksimum yağ alınıp istenilen şekle ulaşmak artık çok daha kolay..
Yağın istenen miktarda ve şekilde alınması tabi ki total sonucun başarısı için yeterli değildir. Daha iyi bir sonuç için ameliyat sonrası ilk 2 ay korse kullanımı ve masaj uygulaması gerekmektedir. Deri altı yağ dokusu alındıktan sonra derinin sarkmaması ve altında bulunan kas komponentine yapışması için korse kullanımı şarttır. Oturmuş olan derinin dolaşımını arttırmak ve altındaki dokuya daha iyi yapışmasını sağlamak için masaj gereklidir. İlk 3 aylık dönemde diyet ve spor yapılmalı ve cerrahi işlem desteklenmelidir.
Yazı daha mutlu ve çekici geçirmek sizin elinizde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button