Annelik Estetiği ile Yenilenin!

Annelik Estetiği ( Mommy Makeover):  Estetik cerrahi içinde hasta mutluluğu en fazla olan kombine ameliyattır. Anneler kendilerini gebelik öncesi döneme geldikleri için çok mutlu hissederler. Psikolojik olarak anneliğin getirdiği deformasyonlardan kurtulmanın mutluluğunu yaşarlar.

Annelik Estetiği nedir?

Gebelik döneminde ana rahminin büyümesine bağlı olarak karın kaslarında gevşeme , karın yağlarında artma, deride gevşeme ve çatlaklar oluşur. Meme dokusu bebeğe süt verebilmek için gebelik sürecinde sayısını ve hacmini arttırır. Bu durum memelerde büyüme , deride esneme ve çatlakların oluşmasına sebep olur. Kısacası annelik döneminde artan kiloya ve derideki esnemeye bağlı ciddi deformasyonlar oluşur. Annelik estetiği dediğimiz ise Gebelik sonrası karın dokusunda sarkma ve çatlakların ortadan kaldırılmasını ve meme şeklinin düzeltilmesini hedefleyen kombine cerrahi  işlemler bütünüdür.

Yapılan işlemler nelerdir?

Karın Germe ve Liposuction: Sarkan karın dokusu mini karın germe veya tam karın germe ile düzeltilir. Bel ve sırt bölgesinde fazla yağ dokusu varsa bu bölgelere liposuction uygulanır.

Meme Küçültme: Memelerde hacim kaybı olmaksızın sarkma ve büyüme varsa meme küçültme ameliyatı yapılır.

Meme Büyütme: Memelerde ameliyat sonrası sarkma olmaksızın emzirme dönemi sonrasında hacminde azalma varsa protez ile meme büyütme ameliyatı yapılır.

Meme Dikleştirme: Memelerde hem hacim kaybı hemde sarkma varsa meme dikleştirme ve protez ameliyatı kombine edilir. Böylece gebelik öncesi görünüm veya daha iyi bir görünüm elde edilmeye çalışılır.

Ameliyat sonrası?

  • Ameliyat süresi yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası hasta az 1 gece hastanede takip edilir. İlk 3 gün özellikle karın germeye bağlı karın bölgesinde ağrı olması normaldir. Yaraların iyileşmesi içinse 2 hafta gereklidir.
  • Ameliyat sonrası, ilk 1 ay ağır yük kaldırılmamalı ve bebeğinizi kucağınıza almamanız gerekmektedir.
  • Sigara içen hastalar ameliyattan önce 1 ay ve sonrasındaki 1 ay  sigara içmemelidir.
  • Ameliyattan 2 ay sonra egzersize başlanır
  • Nihai sonucu görmek için 6 ay beklemek gerekir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button